Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Chcete zlepšit svůj spánek? Pořiďte si kvalitní matraci

Kvalitu spánku ovlivňuje celá řada různých faktorů. Podstatný vliv má na náš spánek především postel. Nejde však až tak o postel samotnou, ale především o rošt a matraci. O co důležitější je potom výběr matrací pro naše potomky. Právě děti potřebují mít zajištěné dostatečné množství kvalitního spánku, který jejich tělu umožňuje nejen odpočinek, ale také růst. Proto je třeba na výběr dětských matrací obzvlášť dbát. Na trhu se dnes vyskytuje celá řada výrobců, kteří nabízejí matrace z nejrůznějších materiálů. Jak ale vybrat tu, která bude splňovat veškeré naše požadavky?

Spousta lidí se bojí velkých změn a raději zůstávají u toho, co znají nejlépe a není tomu jinak ani v případě, kdy se jedná o výběr nové matrace. Nejčastěji tak lidé kupují pružinovou nebo taštičkovou matraci, aniž by si zjistili něco o dalších možnostech, které jsou v nabídce. Pojďme si tedy dvě z nich představit.

Latexové matrace

Latexové matrace disponují celou řadou výhod. Nejenže jsou velice komfortní, ale také se vyznačují velmi dobrými ortopedickými vlastnostmi, což je velmi žádaná vlastnost zejména pro lidi, kteří trpí bolestmi zad. Tento druh matrací tedy velmi dobře podpírá celé tělo, aniž by záleželo na pozici, ve které se zrovna nacházíte.

Kromě toho jsou tyto matrace vysoce hygienické a hypoalergenní. Jsou tedy vhodné pro alergiky, neboť se v nich nemnoží roztoči a další mikroorganismy, které jsou v mnoha případech spouštěči alergií.

Matrace ze studené pěny

Studená pěna je v oblasti trendů zdravého a kvalitního spánku stále častěji skloňovaným spojením. To proto, že se jedná o materiál, který se skládá polyuretanové pěny bez využití škodlivých látek jako například formaldehydů.

Tyto matrace ze studené pěny se dokáží skvěle přizpůsobit lidskému tělu, jsou zároveň velmi pevné, tudíž drží stále svůj tvar a nepodléhají deformacím. Stejně jako tomu je u latexových matrací, vynikají taktéž schopností omezeného výskytu roztočů a bakterií.

Pořiďte si opravdu kvalitní matraci do postele, která posune kvalitu vašeho spánku na zcela novou úroveň. 

Fotografie