Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Tipy na zahradu

Betonové opěrné zdi ochrání váš pozemek i vás

Betonové opěrné zdi jsou stavební prvek, který umožňuje stabilizaci svahu nebo terénu a zajišťuje bezpečnost a ochranu vašeho pozemku a ve finále také vás a vašich blízkých. Tyto zdi jsou vyrobeny z betonu a poskytují velkou stabilitu a odolnost vůči povětrnostním podmínkám, což z nich činí ideální volbu pro všechny typy staveb.

Co je osazovací plán zahrady

Osazovací plán zahrady je grafické zpracování budoucí výsadby neboli vytvoření seznamu osazení (včetně plánu) konkrétních druhů stromů, keřů, rostlin a jejich skladby.

Jakým chybám se vyhnout při podzimním řezu ovocných stromů

Většinou se řez provádí v zimě (jádroviny - jalbko, hruška, mišpule) a na jaře, před tím než začnou růst nové listy. Někdy se prořezávání stromů provádí zase po odkvětu nebo i před květem popřípadě po plodu (peckoviny – meruňky, třešně). Ale ovocné stromy a taky některé okrasné keře potřebují stříhat naopak na podzim. Vhodné je takové načasování především pro starší stromy, kde odstraňujeme odumřelé a suché nebo nemocné větve. U mladých ovocných stromků stačí pouze větve zkrátit.

Jakými způsoby lze založit nový trávník?

Při realizaci jakékoliv zahrady hraje jednu z nejdůležitějších rolí založení nového trávníku, jehož vzhled následně ovlivňuje celou zahradu. Aby trávník naplňoval vaše představy, musíte o něj správně pečovat, a to už od samého začátku. 

Na zahradní párty nemusí být pozdě ani po konci prázdnin!

Myslíte si, že na zahradní oslavy a párty už je po skončení prázdnin pozdě? Omyl! I když se počasí už bude ochlazovat, tak ochlazení nebude tak výrazné, abyste museli být jen doma. I v průběhu celého září a možná i v říjnu bude ještě dostatek teplých a slunečných dnů, při kterých můžete zahradní oslavu uspořádat. Jen potřebujete správné vybavení.

Japonská zahrada: Udělejte ze své zahrady oázu klidu

Japonská zahrada je vzorem pro mnohé zahrádkáře. Jejím hlavním znakem je úspornost a harmonie. Všechny prvky mají svůj význam a každá dekorace se vyznačuje jednoduchostí a přirozeností. Jako celek musí japonská zahrada působit harmonickým a uklidňujícím dojmem. 

Houpací sítě a hamaky, základ zahradní pohody

Houpací síť původně vznikla jako nezbytný doplněk cestovatelů, kteří museli přespat například v džungli či pralese. Spát na zemi je nebezpečné kvůli obtížnému a nebezpečnému hmyzu a také to je nepříjemné kvůli vlhku.