Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Klimatizační jednotku, nebo tepelné čerpadlo?

Klimatizace už není jen letní záležitostí. Klimatizací si totiž příjemně vytemperujete domácnost i v jiných ročních obdobích, převážně v těch přechodných - ze zimy na jaro a z podzimu na zimu. Moderní klimatizační jednotku tak využijete prakticky po celý rok i vzhledem k tomu, jaké zimy u nás nyní panují.

Nový ekologický trend však nastavují klimatizační jednotky se zabudovaným tepelným čerpadlem. Toto zařízení pak využijete po celý rok bez nutnosti zásahu dalšího zařízení. Tím, že je toto zařízení ekologicky smýšlející, můžete po předložení certifikátu, zaručující pravost jednotky s tepelným čerpadlem, získat levnější tarif na odběr elektrické energie. Šetří tak nejen přírodu, ale i vaši peněženku.

Je lepší klimatizace nebo tepelné čerpadlo?

Klimatizace je vlastně tepelné čerpadlo, které funguje na principu vzduch / vzduch. Díky tomu dokáže vyprodukovat až 3x i 4x více tepla, než kolik energie její provoz spotřebuje. Klimatizace do bytu Brno bude jiné, než které využijete v Beskydech. Rozdíl, kdy některé systémy topí do -5 °C a jiné třeba i do 20 °C, je markantní. Při výběru tak berte v úvahu lokaci, svůj objekt a jeho možnosti, ale také ostatní náležitosti, které značně ovlivní budoucí fungování vybraného zařízení.

A jaký je tedy rozdíl mezi jednotlivými zařízeními? V principu se tato zařízení příliš neliší. O něco účinnější je klimatizace, která pracuje na principu vzduch / vzduch. Teplo je klimatizací do domácnosti nafoukáváno. Oproti tomu tepelná čerpadla fungují na principu voda / vzduch nebo voda / voda. Oba typy tepelného čerpadla přináší teplo do domácnosti rovnoměrně. Tudíž pocitové teplo bude o něco přirozenější.

Pořizovací cena zařízení

Klimatizační jednotku umístíte na vybrané místo a máte vyhráno. U tepelných čerpadel musíte počítat s vícenáklady na rozvody, radiátory a mnoho dalšího. Je tak na každém, jakou cestu zvolí.

Poradíme vám s výběrem

Tepelná čerpadla Brno, to je Klimaspol.eu. Přijďte si k nám pro radu, pomůžeme s výběrem i ukážeme možnosti jednotlivých zařízení. Společně pak najdeme to nejrozumnější řešení pro vaši domácnost. Těšíme se na vaši návštěvu.

Fotografie