Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Nákup nového ložního povlečení? Nejdůležitější je výběr správného materiálu

Povlečení na postel je nejdůležitějším prvkem bytového textilu v každé domácnosti, a to zejména proto, že jej využíváme každý den a přicházíme s ním do přímého styku. Aby nám povlečení vyhovovalo, mělo by být nejen příjemné a uklidňující na pohled, ale také na dotek. V tomto případě je však důležitějším kritériem výběru šetrnost a příjemnost k naší pokožce. Tím se tedy dostáváme k jasnému závěru. Pokud chceme vybrat ideální ložní povlečení, musíme vybírat podle materiálu, ze kterého je vyrobeno. Jaké jsou na trhu možnosti?

Bavlna

Bavlněné ložní prádlo je nestárnoucí klasikou, která si drží svou pozici nejoblíbenějšího materiálu v oblasti bytového textilu již velmi dlouhou dobu. Důvodem je nejspíše šetrnost k pokožce a prodyšnost. Takové povlečení je tedy ideální volbou také pro děti. Další jeho výhodou je cenová dostupnost.

Satén

Saténové povlečení bývá taktéž velmi oblíbenou variantou. Je velmi vzhledově atraktivní a příjemné. Jeho největší výhodou je, že se přesně přizpůsobí teplotě, kterou potřebujete. V zimě dokáže velmi rychle a příjemně zahřát, naopak v létě nás chladí.

Krep

Ložní prádlo vyrobené z krepu je pro mnoho lidí jasnou volbou. Je měkké, prodyšně a vyžaduje minimální údržbu. Krepové povlečení však nemusí být pro příjemné pro každého.

Flanel

Další možností je flanelové povlečení. I tady najdeme mnoho výhod. Je hebké, měkké a rychle vás v chladných zimních nocích zahřeje.

Země původu je také důležitá

Po výběru ideálního materiálu by vás měla zajímat také země původu. Nejlépe uděláte, když vsadíte na ložní povlečení české výroby, neboť tuzemští výrobci kladou důraz na vysokou kvalitu. 

Fotografie