Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Pořizujeme akvárium do interiéru

Akvárium je dekorační prvek moderního bydlení. Pro milovníky přírody je ideální možností, jak relaxovat i doma, nejen na zahradě či v lese. Počasí je sice už slibné, ale když jste unavení, stejně trávíte čas po večerech v teple domova. Dívat se do nového akvária vám přinese tu pravou relaxaci. Pohledem do něj se krásně uklidníte a načerpáte novou energii. Člověk však na uspořádání akvária potřebuje talent. Ono i zdánlivě jednoduché umístění rostlin a kamenů může v závěru člověka dost potrápit. 

Zvelebte si své bydlení - víme, jak na to

Nemusíte k tomu mít pár let akvaristiky, abyste zvládli výsledný efekt akvária dotáhnout na výbornou. Chce to ovšem estetické cítění, které vás povede za ruku jako malého školáčka do první třídy. 

Jde ovšem také o to, kolik peněz jste ochotni investovat. Řada lidí tak naráží až poté, co mají akvárium doma. Najednou zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí. Pohádkové rybky už nejsou za tak pohádkovou částku a o netradičních rostlinkách a různých nerostech ani nemluvě. Vymezte si částku hned na začátku, ať nejste překvapeni. A k přírodě tohoto rázu potřebujete rovněž techniku! Ať už je řeč o osvětlení, filtrech, topení, vaše rybičky bude potřeba také krmit. 

Popularita exotických rybek stoupá

Ono mít v akváriu paví očka a neonky je sice pro začátečníky ideální, ale po čase by vás i toto hejno rybiček ve velkoplošném akváriu mohlo začít nudit. Do menšího akvárka, proč ne, ale větší akvárko je mnohem hezčí s většími rybkami v menších počtech. Čím více ryb, tím i více nečistot. Oblíbenou rybkou jsou a budou skaláry, např. Skalára amazonská. Je vyšlechtěno několik druhů, takže je nebude problém sladit dohromady barevně - pozvednete úroveň bydlení a budete skutečně spokojení. Cichlidy afrických jezer jsou také velkolepou podívanou a pozadu nezůstávají ani terčovci s mnoha možnými zbarveními a nádhernými tvary.

Kam s takovým akváriem?

Hodně často ho lidé umisťují na stěnu, vzniká jim tak živý obraz, který zřejmě není nutné dále představovat. V poslední době jsou však unikáty i akvária uložená jako podklady do stolní desky, zábradlí, atp. Velmi pěknou a povedenou změnou jsou akvária zabudovaná v umyvadlech. Velkoplošné formáty zase zvládnou od sebe oddělit dva prostory. Akvárium má tak různá uplatnění.