Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Jak funguje majetkové pojištění a proč je vhodné ho mít?

Pojištění majetku funguje jako komplexní ochrana. Jestliže vlastníte byt nebo rodinný dům a stále ještě jste bez řádného pojištění, je na čase jednat a pojistku si vyřídit. Proč je to důležité a v jakých situacích se vám bude hodit?

Je komplexnější!

Kromě pojištění majetku je možné mít ještě pojištění nemovitosti, které se vztahuje pouze na nemovitosti a na přilehlé stavební součásti. Více se o tomto druhu pojištění dozvíte zde. Existuje také pojištění domácnosti, které kryje jen škody, které vzniknou na věcech movitých. Pojištění majetku je de facto zlatou střední cestou, má totiž komplexní rozsah krytí – majetkové pojištění pokrývá škody na nemovitosti i na věcech movitých. Chcete-li váš majetek chránit, je i pro vás tento typ pojištění nejlepší volbou.

Kdy pomůže?

Majetkové pojištění má jasně definované situace, za kterých dojde k pojistnému plnění. Jedná se například o škody, které způsobí přírodní živly (např. přepětí v síti, mráz, krupobití, silný vítr, déšť atd.), také na škody, které způsobí vandalové. Vztahuje se i na ukradení věci. Aby k pojistnému plnění došlo, je třeba neprodleně po škodní události kontaktovat pojišťovnu. Je určitě vhodné si vzniklou škodu nafotit. S ničím rozhodně nesmíte manipulovat, pokud to tedy není rozhodně nutné. Na základě posouzení škody likvidátorem a dle platné sazby pro majetkové pojištění dostanete finanční náhradu.

Kolik stojí? 

Majetkové pojištění není drahé. Jeho cena se odvíjí od velikosti obytné plochy a také od lokality. Konkrétní cenu pro vaši nemovitost vám během chviličky spočítá tato kalkulačka pojištění majetku. Je výhodné si pojistku vyřídit online. Ušetříte čas a například u Ergo pojišťovny získáte atraktivní bonus v podobě pojištění odpovědnosti do 3 000 000 Kč zcela zdarma.

Fotografie