Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Budujeme domácí pracovnu

Stejně tak jako každá místnost v interiéru, tak i pracovna má svá kritéria, která je potřeba při jejím budování dodržet. Na rozdíl od ostatních místností, pracovna neslouží pro relax a zábavu, proto je potřeba k ní přistupovat zcela jinak, obzvláště pokud pracujete z domova. Představíme si jednotlivé zásady, které vám pomohou s jejím vybudováním.

Prostory pro pracovnu

Ideálním řešením je vymezení místnosti, která bude sloužit čistě jako pracovna. V pracovně by měl být přirozený zdroj světla a tolik prostoru, aby se do ní vměstnal potřebný nábytek a mohla poskytnout základní podmínky pro práci. Čím více prostoru je k dispozici, tím více řešení se nabízí. Jestliže váš interiér nenabízí možnost samostatné pracovny, je třeba vytvořit pracovní kout v jedné z místností. Nejideálnější volbou je obývák, kde lze pocit soukromí podpořit například dělícími stěnami nebo zástěnou. Nevhodným prostorem pro pracovnu bývá kuchyně a ložnice, ovšem nemusí se jednat o pravidlo, pokud máte dostatečně velkou ložnici, může být pracovna i tam.

Vybavení pracovny

U vybavení vyhrává praktičnost. Zbytečný nábytek, dekorace a doplňky navíc do těchto prostorů nepatří, stejně tak jakékoliv další prvky, které by mohly jen rozptylovat. Volíme vždy designově jednoduchý nábytek. Moderním řešením je kombinace skla, dřev a plastu, popřípadě lamina. Univerzálním řešením je masivní nábytek, který pracovně dodá na eleganci.

Rozložení pracovny

V případě rozložení je vhodné si pracovnu rozdělit na jednotlivé zóny. Tou nejdůležitější je pracovní zóna s pracovním stolem a židlí. Stůl umístíme tak, aby nám venkovní světlo nesvítilo přímo na monitor a abychom měli na dosah vše potřebné. V okolí pracovní zóny by se mělo nacházet vše důležité. Úložná zóna se může nacházet hned vedle pracovní a v případě větší pracovny lze zvolit i odpočinkovou zónu, kde bude drobný gauč, případně stolek s kávovarem, aby se nemuselo pro občerstvení cestovat až do kuchyně.

Světlo a volba barev

Světlo v pracovně musí být dostatečně silné, aby bylo na práci dobře vidět. Ideální volbou je centrální světlo doplněné o konferenční lampičku. V případě velkých kanceláří je vhodné zvolit světel více. Univerzální volbou pro typ svítidel jsou zářivky, které disponují silným a jasným světlem.U menších prostorů nezklamou přisazená svítidla nebo bodovky. Nejelegantnějším, ovšem i nejdražším, řešením je vybudování osvětleného podhledu.

Co se týče barev, v pracovním prostoru jsou ideální neutrální barvy které nerozptylují, případně barvy studené, které dokáží navodit lepší pracovní náladu, na rozdíl od okolního interiéru. Pokud toužíte po dekoracích v pracovně, zvolte si jednoduché prvky, například samolepky na zeď nebo velký kalendář.

 

Máte svou vlastní firmu, ale nechcete ztrácet čas složitým nastavováním online inzerátů? Oslovte specializovanou PPC agenturu, která vám s propagací na internetu pomůže. O PPC kampaně se postará za vás a vy se tak budete moci naplno věnovat svému podnikání.