Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Anhydritové podlahy

V poslední době jsou velmi oblíbené ve výstavbě anhydritové podlahy, neboli anhydritový potěr. Anhydritová podlaha se skládá z anhydritu, kameniva a vody. Může se také vylepšit chemickými doplňky. Nehodí se pro trvale vlhké prostředí. Zejména vhodné jsou při instalaci podlahového topení. Při aplikaci anhydritové podlahy je homogenní v celé tloušťce, není nutné dále ji hutnit a nevytváří se v ní dutiny. Topné trubky jsou tak obklopeny těsně litým potěrem a zaručí se tak výborný převod tepla. Poskytuje také nízký koeficient tepelné roztažnosti.

Podlahy jsou pochozí po 1 dni, je možné zatížit je po týdnu. Pokud slouží podlahovému topení, je vhodné je po týdnu vysoušet spuštěním topení ve spojení s topnou zkouškou. Mezi hlavní přednosti anhydritové podlahy patří rychlost pokládky, vysoká rovinatost, nulová tepelná roztažnost a vysoká pevnost v tlaku za ohybu. Stavebníci ocení, že není zapotřebí dilatačních spár a její cenová dostupnost na úrovni cementových potěrů.

Anhydritový potěr se míchá a dopravuje na místo pokládky díky aplikačnímu návěsu a na připravený podklad se uloží pomocí čerpadla v návěsu v tekutém stavu. Může se tak stihnout velmi rychlá pokládka, za den až 1000 m2 vylitého anhydritového potěru. V současnosti se tak velmi často používají pro výstavbu rodinných domů, garáží, obchodů a firemních komplexů. Nabízí tak již při zpracování vysokou kvalitu za dobrou cenu, s výbornou časovou dostupností. Po vyzrání anhydritové podlahy se rychle může navazovat s dalšími pracemi.

Jestliže hledáte odborníky na pokládku anhydritového potěru, obraťte se na nás s důvěrou. Máme bohaté zkušenosti s jeho zpracováním, zhotovíme pro Vás veškeré práce, od pokládky izolace, separační folie i montáž dilatačních pásů. Můžete se tak spolehnout, že po naší anhydritové podlaze se projdete v co nejkratší době a můžete na ní umístit další vrstvy podlahy nutné pro Vaše spokojené bydlení, či podnikání.

Fotografie