Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Proč byste neměli odkládat zateplení fasády

Také patříte mezi ty, co přemýšlí proč zateplit fasádu a stále si říkáte, jestli se to skutečně vyplatí? A možná ani pro vás není dostačující ten nejčastěji deklarovaný důvod, že pak ušetříte na energiích za vytápění. Pak čtěte dál.

Existují hned dvě hlavní možnosti jak, potažmo čím, zateplit fasádu. Nejčastěji se k zateplení používá minerální vata nebo polystyrenem. Obě tyto technologie ale zajistí ne jen to, že po zateplení můžete ušetřit až 60 procent ze současné spotřeby tepla. Mimo poměrně výrazné úspory vám zateplení fasády také pozvedne kvalitu bydlení. V domě zamezíte tvorbě plísní, které jsou často i skryté a ani o nich nemusíte vědět. Vy tak budete mít jistotu, že bydlíte ve zdravějším prostředí. V případě kvalitně provedeného zateplení, jež vychází z návrhu, který bral v potaz současný stav objektu, se již žádné kondenzace par nemusíte bát. A k tomu se vám navíc zlepší i samotný pocit při pobytu v jednotlivých místnostech. Stěny i okna budou mít totiž vyšší povrchovou teplotu a odnikud tak nebude sálat chlad, kvůli kterému by vám mohlo být zima. A naopak zase během horkých letních měsíců se vaše obydlí tolik neprohřeje a déle si udrží příjemnější teploty. A vám se tak bude lépe spát. Zkrátka se doma budete cítit lépe než dříve. Z toho jednoznačně vyplývá, že v zimě i v létě tak budete mít doma tepelnou pohodu, která je k nezaplacení. A společně s tím ještě zastavíte současnou degradaci domu. To znamená, že váš dům bude vypadat lépe na pohled. Což má přímý následek ten, že se zvedne i jeho stávající hodnota. Suma sumárum zateplená fasáda má kladný vliv na celou stavbu a to jak z hlediska ekonomického, tak z hlediska estetického a architektonického. A také zvyšuje kvalitu bydlení samotného.

Chcete-li mít zateplení fasády v Brně provedeno skutečně správně a na dohodnutý termín, je tu pro vás spolehlivý partner Profidek. Specialista na rekonstrukce rodinných domů pro Brno a okolí. Se zateplením fasády polystyrenem ale i minerální vatou mají bohaté zkušenosti. Jejich pracovníci jsou profesionálové, kteří se pravidelně vzdělávají ve svém oboru a vždy dbají na preciznost odvedené práce. Pokud chcete obnovit obvodový plášť vaší budovy nebo domu, obraťte se na Profidek. Nebudete litovat.

Fotografie