Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Rekuperace na klíč

Rekuperace je slovo, které označuje řízené větrání vzduchu se zpětným získáváním tepla. V rodinných domech ale i bytech zajišťuje automatizovanou hygienickou výměnu vzduchu. To znamená přívod dostatečného množství čerstvého vzduchu a odvod nadměrné vlhkosti i pachů. Největším benefitem rekuperace je snížení rizik spojených se vznikem kondenzace a plísní. Zároveň nucené větrání ochrání interiér domu před prachem a pylem, ale také hlukem z vnějšího prostředí. A vy nemusíte myslet na to, že je třeba hlavně v ložnicích pravidelně otevírat okna a zároveň je nezapomenout včas zavřít, abyste zbytečně netopili.

Plánujete-li novostavbu nebo důkladnou rekonstrukci, jistě je toto téma, které vás zajímá. Vezměme to tedy od začátku.

Jak funguje rekuperace?

Řízené větrání se zpětným získáváním tepla se používá hlavně v nízkoenergetických a pasivních domech. Zapojení rekuperační jednotky lze využít ale prakticky všude. Ta zajišťuje výměnu vnitřního vzduchu, který je znečištěný, za vzduch čerstvý, přiváděný zvenku a očištěný od smogu, prachu a pylu, ale i dalších nečistot či alergenů. Rekuperační jednotka s výměníkem zároveň tento čerstvý vzduch ohřívá a vzduchotechnickými rozvody odvádí do všech místností, které mají být větrané.

Rozvody pro odvod vzduchu jsou jiné než pro přívod a tak se nikdy nemíchají. Rekuperace se vzduchem sbírá i teplo, které se v domě tvoří a ve výměníku jím ohřívá vzduch proudící do domu. Entalpický výměník dokáže dokonce využít i vlhkost odváděnou z domu a zvlhčit čerstvý vzduch, který putuje do domu.

Na rekuperaci můžete požádat o dotaci. A její využívání vám dokáže vytvořit úsporu na vytápění až 40 %. Návratnost na základě pořizovací ceny vám pak může spočítat váš dodavatel. Montáž rekuperace na klíč v Praze a okolí, především pak v rámci Středočeského okraje, zajišťuje firma Rosa In s.r.o. Samozřejmostí pro ně je i pak následný pravidelný servis a údržba systému. Navrhnou vám vhodné řešení a zajistí zapojení rekuperační jednotky. Vy přijdete k hotovému a rovnou už budete žít v domě či bytě s čerstvým vzduchem, kde navíc nemusíte prakticky utírat prach. To ocení ne jen alergici, ale i ti, co mají doma rádi pořádek bez kompromisu a přitom nechtějí úklidem trávit spoustu drahocenného času.

Rosa In vám dodávkou rekuperace na klíč zajistí:

  • Stabilní přísun čerstvého vzduchu po celý den a noc bez ztráty tepla, kte kterému dochází při větrání okny
  • Úsporu při vytápění v rozsahu 30 – 40 %
  • Čistý vzduch bez alergenů a jiných škodlivin
  • Odvod vlhkosti a zamezení tvorby plísní

Fotografie