Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Stavba domu na klíč

Stavba domu na klíč patří k oblíbeným volbám majitelů pozemků, kteří chtějí kvalitní produkt za přijatelnou cenu a rádi přenechají veškerou činnost kolem výstavby na odbornících. Stavba domu na klíč rovná se koupě kompletní služby.

Proč si nechat postavit dům na klíč?

Prvopočátek stavby domu na klíč začíná v katalogu, ze kterého si klient vybere takový typ domu, který s ním rezonovuje a odpovídá jeho požadavkům na bydlení. Po konzultaci a vytvoření zakázky pak už nic nebrání firmě vrhnout se do samotné stavby, která začíná u základové desky a pokračuje hrubou stavbou domu. I když je u výstavby domů vždy lepší počítat s prodlevami, profesionální firma by si měla stanovit takový harmonogram prací, který je reálné dodržet a v případě jakýchkoliv nesrovnalostí, změn na trhu materiálu apod. by měla s klientem vždy komunikovat. Díky profesionálnímu jednání a pravdivosti lze pak předejít mnohdy zbytečným situacím.

Výhodou výstavby domu na klíč je skutečnost, že při výběru domu z katalogu si sice vyberete konkrétní dům, nicméně po čas výstavby bude samozřejmě brána zřetel na vaše konkrétní požadavky a představy ohledně vašeho vysněného domu. Koncept domu je tedy daný, ostatní záleží na vašich preferencích a domluvě s dodavatelem služby.

I přesto, že stavba domu obecně může mít svá úskalí – pakliže zvolíte stavbu na klíč, starosti a jakákoliv překvapení během realizace projektu nebudou na vašich bedrech, ale na bedrech firmy, která daný projekt bude realizovat.

Pro váš klidný spánek

I přesto, že máte na vámi vybranou firmu ty nejlepší reference, je dobré během výstavby realizovat kontrolu, a to buď osobně, nebo formou nezávislého stavebního dozoru, který zajistí vaše klidné spaní a dohlédne na průběh stavby, použité materiály i kvalitu jednotlivých prací.

Výstavba rodinných domů na klíč aneb Od pozemku rovnou ke klíčům

V případě, že se rozhodnete pro stavbu na klíč – veškeré stavební práce budou svěřeny do rukou vybrané firmy s tím, že po sjednané době si převezmete klíče od nového domu, který bude odpovídat vašemu výběru a veškerým vašim požadavkům.

Výhodou stavby na klíč je fakt, že firma nese zodpovědnost za stavbu jako celek. Pokud však koketujete s myšlenkou, že byste si sice netroufli na hrubou stavbu, ale na dokončení domu vlastními silami ano – vždycky je to o domluvě a rozhodně je to možné! Záleží jen a jen na vás!

Fotografie