Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Houpací sítě a hamaky, základ zahradní pohody

Houpací síť původně vznikla jako nezbytný doplněk cestovatelů, kteří museli přespat například v džungli či pralese. Spát na zemi je nebezpečné kvůli obtížnému a nebezpečnému hmyzu a také to je nepříjemné kvůli vlhku. Proto se houpací sítě či hamaky staly součástí výbavy a výstroje nejen cestovatelů, ale i vojáků či jiných osob, které jsou nuceny přečkat noc v drsné přírodě. Kromě těchto účelů se ovšem houpací sítě a hamaky stávají stále oblíbenějším prvkem určeným pro odpočinek a relaxaci. 

Houpací sítě a hamaky pro relax

Nejen na zahradě si můžete pohovět v houpací síti. Existují i houpací sítě a hamaky určené do interiéru. Pořízení takovéhoto pohodlného a příjemného vybavení se zcela určitě stane předmětem zájmu všech členů rodiny. Hlavně v počátcích budete jistě tvořit harmonogram, aby se každý mohl dosytosti nabažit. Obzvláště pro děti to bude vítaná změna a příležitost spřádat v houpací síti dobrodružné sny. Pro dospělé to může mít i kladný vliv na jejich zdraví, zejména na páteř.  

Výhody houpacích sítí

Zajímavé jsou především sítě a hamaky z Brazílie a Kolumbie, což jsou domovské země tohoto vynálezu. V každé se leží trochu jinak, ale všechny slouží k lenošení a relaxaci. Musíte však vědět, jak je používat. Například v síti bez tyče se doporučuje ležet nebo sedět úhlopříčně k podélné ose sítě, abyste se vyhnuli bolestem zad. V sítích vyztužených tyčemi je pro změnu lepší ležet v podélné poloze. Efekt sítí je také v tom, že stimuluje centrum rovnováhy, rozvíjí motoriku a dokonce upevňují neuronová spojení v mozku. Pohupováním zmírníte své svalové napětí a krásně se uklidníte. 

Druhy sítí

Jsou zhotoveny z různých materiálů v jednobarevném či pestrobarevném provedení. Bavlněné tkaniny, kombinace bavlny a polyesteru či rychleschnoucí vlákna Hamac Tex, to vše jsou materiály odolávající i nepřízni počasí a jsou nenáročné na údržbu. U cestovních sítí je výhodou padákové hedvábí, které je enormně lehké, skladné a prodyšné. Rychle schne, takže nehrozí zapaření nebo zatuchlost v batohu. 
Rozdíly jsou v rozměrech sítí určených pro jednoho, pro dva, pro děti, nebo dokonce pro celou rodinu. Také musíte vědět, kam chcete síť umístit. Můžete k tomu použít dva stromy, ale také zeď domu, zábradlí apd. Nemusíte mít ovšem ani kotevní body, pokud si pořídíte stojan na síť, který může být ze dřeva nebo z oceli. Výšku zavěšení je třeba upravit tak, aby se do sítě pohodlně usedalo.