Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Jakými způsoby lze založit nový trávník?

Při realizaci jakékoliv zahrady hraje jednu z nejdůležitějších rolí založení nového trávníku, jehož vzhled následně ovlivňuje celou zahradu. Aby trávník naplňoval vaše představy, musíte o něj správně pečovat, a to už od samého začátku.

Při zakládání trávníku se musíme nejdříve rozhodnout, jakou možnost jeho založení zvolíme. Na výběr máme ze dvou způsobů. Buďto se rozhodneme pro okamžitý efekt a perfektní vzhled trávníku, tedy pro položení travních koberců, či pro výsev travního osiva, který je zdlouhavějším řešením. Ať se však rozhodneme jakkoliv, nejdříve se musíme pustit do komplexní úpravy terénu. Pro tuto činnost je nejlepší povolat zkušené odborníky, kteří mají potřebnou techniku, kvalitní hnojiva a travní osiva.

Travní koberce

Tento způsob nabízí rychlé a efektivní řešení pro jakoukoliv zahradu. Zejména je vhodným řešením do míst, kde by mohlo hrozit splavení travního osiva. S touto možností můžete mít do pár hodin na své zahradě kvalitní a perfektně vyhlížející trávník. Pokládání je možné od jara až do podzimu.

Výsev osiva

Jedná se o zdlouhavější metodu založení nového trávníku. Při optimálních podmínkách bývá trávník ideálně hustý po zhruba čtyřech měsících od jeho založení. Tento způsob tedy vyžaduje jistou trpělivost. Jedná se však o levnější variantu.

Pravidelná údržba

Vzhled trávníků ovlivňuje především jeho pravidelná péče a údržba, kterou je potřeba nezanedbávat, pokud chcete, aby se na něm nevyskytoval plevel či například houbové choroby. Na pomoc si můžete zavolat zkušené odborníky, kteří nabízejí možnost celoroční údržby nejen trávníků, ale také celé zahrady. 

Fotografie