Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Markýza vás ochrání před sluncem a obohatí design domu

Markýza vás ochrání před sluncem a obohatí design domu

Markýzy jsou oblíbeným prvkem pro stínění oken a ochranu před slunečním zářením. Existuje mnoho typů markýz na trhu, ale budou opravdu sedět k vašemu domu? Nejvhodnějším řešením jsou markýzy na míru, které se přizpůsobí velikosti a designu budovy. V tomto článku se podíváme na klíčové výhody markýz na míru a proč byste měli zvážit tento typ markýz při výběru vhodného stínění pro váš dům.

Z jakých druhů markýz můžete vybírat?

Vybírat lze ze základních 3 druhů konstrukcí markýz. Výběr vždy záleží na místě umístění a ideálním postupem je konzultace s profesionálem, který vám doporučí nejvhodnější typ markýzy přímo pro vaše potřeby.

Kazetové markýzy
Výhodou kazetové konstrukce je, že markýza po svém složení zajede do připravené kazety, ve které je zcela krytá. Tento systém přináší největší výhody v ochraně markýzy před nepříznivými vlivy počasí, ale i design díky stylové kazetě udělá skvělý dojem. Kazetová markýza svým designem nejméně naruší ráz objektu, ale musíte se připravit na vyšší pořizovací cenu.

Polokazetové markýzy
Po složení je látka markýzy zakrytá designovou kazetou, nosná ramena jsou však stále viditelná a složená pod touto kazetou. Polokazetová konstrukce je kompromis mezi kazetovou a otevřenou markýzou, kdy je látka chráněna, ale absence plné kazety přináší finanční úsporu.

Otevřené markýzy
Jedná se o nejlevnější typ konstrukce markýzy. Umístění je vhodné například pod stříšku nebo balkon, protože jejich konstrukce není po složení nikterak krytá.

Hodí se markýza opravdu všude?

Pokud bydlíte v oblasti s nepříznivými povětrnostními podmínkami nebo v zimním období nikdy nemáte nouzi o pořádnou sněhovou nadílku, asi si říkáte, zda je pro vás markýza vůbec vhodná? Markýzu můžete využít i v těchto oblastech. Důležité je se však vždy poradit s profesionálem a přizpůsobit výběr markýzy na míru vašim potřebám. Existuje mnoho systémů, které ochrání markýzu před špatnými vlivy počasí a dopomůžou k maximální efektivitě a funkčnosti jejího využití.

Výhody markýz na míru

Markýzy na míru přinášejí nespočet výhod, pojďme si společně představit 4 nejzásadnější:

Přizpůsobení velikosti
Markýzy na zakázku jsou vyrobeny na míru potřebám zákazníka a přesně pasují nad jakékoliv okno či terasu. To znamená, že nebudete muset řešit žádné problémy s přizpůsobením standardních markýz, které neodpovídají požadované velikosti.

Flexibilita designu
Markýzy na míru jsou vyrobeny podle individuálních požadavků zákazníka, což znamená, že mohou být navrženy v různých stylech, barvách i vzorech, aby dokonale ladily s dekorací interiéru a exteriéru.

Větší odolnost
Markýzy na míru jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které odolávají vůči povětrnostním podmínkám a vysokým teplotám. To zajišťuje mnohem delší životnost a stále krásný vzhled.

Ovládání
Markýzy na míru lze vybavit různými mechanismy ovládání, jako jsou ruční kliky, LED osvětlení, topení, nebo otřesová a větrná čidla

Kde markýzu pořídit a jak ji namontovat?

Existuje mnoho společností prodávající markýzy a stínící techniku, jakou ale vybrat? Hledejte profesionála, který vám vyrobí markýzu přímo na míru. Pravý odborník, zjistí vaše přání a preference, povětrnostní podmínky, požadované rozměry, zamýšlený design a nakonec navrhne vhodné řešení. Montáž a pozáruční servis by měl být u zvolené firmy samozřejmostí, stejně tak jako kladné reference. Odborníci na markýzy a stínící techniku ze společnosti ZounekDesign doporučují hledání vhodného dodavatele věnovat maximální úsilí. Kvalitně vyrobená a správně namontovaná markýza totiž s vámi bude mnoho let a dokáže přinést nemalé úspory za ochlazování objektu. Při pořízení levných a nekvalitních markýz většinou během let zaplatíte o mnoho více financí za pořizování stále nových kusů či za opravy těch stávajících. Kvalita stínění je ve většině případů o mnoho horší a nepřináší žádoucí efekt.

Zajímá vás ještě něco dalšího?

Zeptejte se profesionálů ze společnosti ZounekDesign, kteří jsou specialisté na prodej a montáž markýz na míru, prostřednictvím kontaktního formuláře na jejich webu.

 

Fotografie