Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Potýkáte se ve vašem domě se vzlínající vlhkostí? Zbavte se jí rychle a účinně

S vlhkostí a jejími nepříjemnými projevy se potýká mnoho staveb, zejména pak těch starších. Nadměrnou vlhkost uvnitř objektu bychom měli vždy co nejrychleji vyřešit, a to nejen z důvodu, že její přítomnost ohrožuje životnost a hodnotu celé stavby, ale také z důvodu zdravotního. Pobyt v domě, ve kterém se vyskytuje vlhkost a plíseň, je zdraví škodlivý, zejména pak pro malé děti, alergiky a astmatiky.

Vlhkost může mít mnoho příčin a každou z nich je potřeba řešit jiným způsobem. Pokud si tedy nejste jistí, že se skutečně jedná o vzlínající vlhkost, zavolejte si na pomoc odborníky, kteří vám s diagnózou vlhkosti pomohou.

Vzlínající vlhkost můžete poznat také podle typických znaků. O tento druh se jedná v případě, kdy můžeme známky vlhkosti najít do asi jeden a půl metru od podlahy, dalším faktorem jsou pak vlhká podlaha či vytvoření solného pásu.

Jak ji můžeme efektivně řešit?

Máte-li potvrzeno, že se skutečně jedná o vzlínající vlhkost, můžete nyní přistoupit k efektivnímu řešení, na nějž si vždy zavolejte profesionály s potřebnými zkušenostmi.

Sanací vlhkého zdiva můžete tento problém vyřešit jednou pro vždy. Sanaci neboli izolaci vlhkého zdiva je možno provádět prostřednictvím několika různých metod, které se od sebe liší způsobem provádění, náročností a samozřejmě cenou. Může se jednat například o izolaci metodou postupného podřezání řetězovou pilou, podřezáním diamantovým lanem, metodou chemické injektáže, či metodou HW-SYSTÉM, což je rakouský patentovaný systém, který zaručuje stoprocentní účinek vyschnutí zdiva. 

Fotografie