Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Útočiště pro tělo i duši

Koupelna je klíčovým místem našeho každodenního života. Zde se ráno otvíráme každému novému dni, zde jej také uzavíráme. Už dávno to není zastrčený tmavý kamrlík, určený jen pro vykonání běžné hygieny.

Koupelnový prostor se stal místem vrcholné intimity, ve kterém je člověk denně na několik chvil sám sebou, zcela osamocený, bez obecenstva, bez příkras a rekvizit, odhalený a zranitelný. Kde jinde, než právě v koupelně se dokážeme uvolnit po náročném pracovním dni, spláchnout stres a nechat se kolébat teplou uklidňující vodou.

Ideální ráno

Představujete si, jak by bylo příjemné, zahájit své ráno v krásném, stylově i hygienicky čistém prostředí. Jistě byste si pak ten povznášející pocit nesli v sobě po celý den.

Příprava rekonstrukce

Nepodceňte přípravnou fázi, která je minimálně stejně důležitá, jako realizace samotná. Zvažte, jaké jsou prostorové dispozice místnosti:

  • Bude lepší respektovat původní prostor, nebo jej zvětšit vybouráním sousední příčky?
  • Zbude kolem vany dost místa na pohyb osob, nebo se spokojíte se sprchovým koutem?
  • V jaké výšce bude nastavitelná sprcha?
  • Kam umístit výklenky či přihrádky na odkládání kosmetiky a dalších potřeb?
  • Budou hygienické prvky, jako je umyvadlo či vana, instalovány tradičně na zdi, anebo zaberou místo v prostoru na uměle vybudovaných blocích?
  • Jak vyřešit osvětlení a vytápění?
  • Kdo bude koupelnu používat?

Dětem při jejich živosti prospěje protiskluzová úprava podlahy, staří lidé zase ocení vhodné rozmístění bezpečnostních úchytů k opoře. Otázek a rozhodnutí na vás čeká celá řada a je dobré mít po ruce zkušeného odborníka, který poradí nejen s technickými aspekty, ale také s výběrem materiálu.

Jaký povrch zvolit

Nejvýhodnějším povrchem stěny i podlahy koupelny je rozhodně dlažba. Snese vodu, vlhko i páru, nevadí jí změny teplot, stářím nemění barvu jako například dřevo. Je to ideální podlahová krytina i z hlediska úklidu – snadno se čistí a udržuje, nenasákne, odolá působení běžných chemikálií v domácnosti. Výhodou jsou její různé velikosti dlaždic, od těch velkoformátových až po drobné čtverečky, které vyřeší tvar oblých výklenků či sloupů. Na aplikaci dlažby však potřebujete zkušeného realizátora obkladačských prací. V ideálním případě vám skutečný odborník pomůže i po estetické stránce a lépe se díky němu zorientujete v nekonečné škále barev a vzorů.

Firmou, která nabízí nejen tyto služby, ale také detailní rekonstrukce celého obydlí, je například www.woodtech.cz. Tato firma zajišťuje nejen rekonstrukce koupelen včetně obkladačských prací, ale také bytových jader a celých bytů i domů, opravy a pokládku podlah.

Fotografie