Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

FLOORPARK s.r.o. -  dřevěné podlahy ve všech dekorech – od přírodního dubu až po nátěry imitující vzácné dřeviny.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Komíny Plachý - realizace nerezových komínů.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

ATS - montáž tepelných čerpadel.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Útočiště pro tělo i duši

Koupelna je klíčovým místem našeho každodenního života. Zde se ráno otvíráme každému novému dni, zde jej také uzavíráme. Už dávno to není zastrčený tmavý kamrlík, určený jen pro vykonání běžné hygieny. Koupelnový prostor se stal místem vrcholné intimity, ve kterém je člověk denně na několik chvil sám sebou, zcela osamocený, bez obecenstva, bez příkras a rekvizit, odhalený a zranitelný. Kde jinde, než právě v koupelně se dokážeme uvolnit po náročném pracovním dni, spláchnout stres a nechat se kolébat teplou uklidňující lázní jako v bezpečí plodové vody? Načerpáme zde osvěžení v letním horku anebo se ponoříme do horké voňavé koupele, abychom rozmrzli a rozproudili krev po cestě domů mrazivým zimním večerem. Po návratu z práce ve vaně či sprše doplníme sílu dotáhnout svůj den do konce. Prožíváme šťastné okamžiky, když koupeme vlastní děti a sledujeme, jak jim vodní hrátky, cákání a šplouchání působí radost. S vlnou trendů návratů k přírodě a porodů vody dokonce v koupelnách přicházejí na svět novorozenci. Je to tedy jednoznačně místnost, hodná naší mimořádné pozornosti a úcty.

Omrzela vás stávající koupelna? Třeba není v úplně špatném stavu, možná svou funkci pro očistu ještě docela dobře plní. Stále častěji si však uvědomujete, že vás zastaralé vzorky nebaví, že spáry jsou zašedlé a vydrolené, že i toalety a umývárny v běžném větším nákupním centru mají hezčí a modernější design, že jste se při poslední služební cestě cítili lépe v hotelové koupelně než v té vlastní u sebe doma. Představujete si, jak by bylo příjemné, zahájit své ráno v krásném, stylově i hygienicky čistém prostředí. Jistě byste si pak ten povznášející pocit nesli v sobě po celý den a připadali si tak nějak lepší, což by se mohlo příznivě odrazit na efektivnějším pracovním výkonu či elegantnějším způsobu firemní komunikace.

Od rozhodnutí kompletně rekonstruovat koupelnu k zářivému výsledku vede náročná cesta. Je plná prachu z bouracích prací, hluku od zednického nářadí, nevyhnutelného narušení soukromí řemeslníky, opakovaného uklízení stavebního nepořádku. Zkrátka, celková rekonstrukce koupelny není maličkost. Kdo rychle dává, dvakrát dává, a firma, která dokáže zkrátit dobu realizace na minimum, je výhrou.

Nepodceňte přípravnou fázi, která je minimálně stejně důležitá, jako realizace samotná. Zvažte, jaké jsou prostorové dispozice místnosti: Bude lepší respektovat původní prostor, nebo jej zvětšit vybouráním sousední příčky? Zbude kolem vany dost místa na pohyb osob, nebo se spokojíte se sprchovým koutem? V jaké výšce bude nastavitelná sprcha? Kam umístit výklenky či přihrádky na odkládání kosmetiky a dalších potřeb? Budou hygienické prvky, jako je umyvadlo či vana, instalovány tradičně na zdi, anebo zaberou místo v prostoru na uměle vybudovaných blocích? Jak vyřešit osvětlení a vytápění? Kdo bude koupelnu používat? Dětem při jejich živosti prospěje protiskluzová úprava podlahy, staří lidé zase ocení vhodné rozmístění bezpečnostních úchytů k opoře. Otázek a rozhodnutí na vás čeká celá řada a je dobré mít po ruce zkušeného odborníka, který poradí nejen s technickými aspekty, ale také s výběrem materiálu.

Nejvýhodnějším povrchem stěny i podlahu koupelny je rozhodně dlažba. Snese vodu, vlhko i páru, nevadí jí změny teplot, stářím nemění barvu jako například dřevo. Je to ideální podlahová krytina i z hlediska úklidu – snadno se čistí a udržuje, nenasákne, odolá působení běžných chemikálií v domácnosti. Výhodou jsou její různé velikosti dlaždic, od těch velkoformátových až po drobné čtverečky, které vyřeší tvar oblých výklenků či sloupů. Na aplikaci dlažby však potřebujete zkušeného realizátora obkladačských prací. V ideálním případě vám skutečný odborník pomůže i po estetické stránce a lépe se díky němu zorientujete v nekonečné škále barev a vzorů. Je-li navíc i dobrým psychologem, může se stát i vaším konzultantem ve věci celkového stylu – bude znát výtvarné řešení pro každý typ osobnosti. Jste romantická duše, toužící obklopit se něžným dekorem? Máte sportovního ducha a nabíjí vás dynamické syté barvy? Lahodí vašemu oku přírodní tóny nebo volíte elegantní klasické geometrické ornamenty ve stylu římských lázní? Odborník věcně a se zdravým nadhledem poradí, jaký styl bude z dlouhodobého hlediska nejvhodnější právě pro tu vaši koupelnu. Tu vám pak ve výsledku přetvoří v koupelnu snů.

Firmou, která nabízí nejen tyto služby, ale také detailní úklid pracoviště a likvidaci sutin, je například Rekonstrukce Vinklárek z Brna. Tato firma zajišťuje nejen rekonstrukce koupelen včetně obkladačských prací, ale také bytových jader a celých bytů i domů, opravy a pokládku podlah. Poskytuje řadu dalších odborných zednických a souvisejících prací, jako vodařské a topenářské práce či elektroinstalace. Firma si zakládá na poctivě odvedené práci, ke které se hrdě hlásí. Najdete ji v městské části Obřany.

Fotografie