Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Větráním za příjemnější bydlení

Ne každá stavba je projektována zrovna šťastně.  Některé stavby jsou sice na první pohled pěkné, ale po čase zjistíte, že „nedýchají“. Naopak u starých staveb se často stává, že po provedení stavebních úprav snižujících jejich energetickou náročnost (zateplení, výměna oken atd.) se z původně dobře větrající stavby stane stavba absolutně nevětrající. V takové stavbě se poté udržuje vlhkost, plísně a stává se doslova rájem bakterií a roztočů. Jak tomu předejít?

Dobré ventilační jednotky plíseň vyřeší

Je třeba vytvořit takový systém, aby vzduch z objektu mohl dovnitř i ven. K tomu slouží tzv. ventilační jednotky, které jsou rozmístěny po celém objektu. Tím, že jsou rozmístěny po celém objektu, pomáhají v jeho větráním. Ventilační jednotky nevětrají zdaleka pořád. Jsou řízeny centrálním regulátorem, který přesně stanovuje, v jaké fázi ventilační jednotka větrá a v jaké ne. Tím docílíme toho, že se uvnitř stavby pravidelně vyměňuje vzduch, aniž by došlo k tepelným ztrátám znamenající zvýšené náklady na topení.

Kromě zajištění pravidelné ventilace mají ventilační jednotky ještě jednu dobrou vlastnost. Jsou opatřeny prachovými filtry čistící vzduch od bakterií a roztočů. Jsou tedy navýsost hygienické.

Jak si je pořídit?

Pokud kontaktujete specialisty společnosti, navrhnou vám zdarma celý ventilační systém. To znamená, že přesně určí, které jednotky a centrální regulátor jsou pro vaši stavbu vhodné, určí jejich rozmístění a spočítají cenu. Instalace se obvykle provádí v rámci sítě certifikovaných partnerů z každého kraje, díky čemuž se snižují náklady na ni.

Nejlepší doba pro pořízení

Pojďme si to zrekapitulovat: ventilační systémy snižují náklady na topení a jsou levné na provoz. To už je samo o sobě celkem velké plus. Když k tomu ale navíc vezmeme v potaz možnost, že na některé ventilační jednotky můžeme získat v dotaci v rámci Nové zelené úsporám, činí to jejich nákup ještě neodkladnější.

 

 

 

Fotografie