Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

FLOORPARK s.r.o. -  dřevěné podlahy ve všech dekorech – od přírodního dubu až po nátěry imitující vzácné dřeviny.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyně na míru.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

STK NOVÁ - STK bez objednání Olomouc.

Komíny Plachý - realizace nerezových komínů.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

ATS - montáž tepelných čerpadel.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

 

Větráním za příjemnější bydlení

Ne každá stavba je projektována zrovna šťastně.  Některé stavby jsou sice na první pohled pěkné, ale po čase zjistíte, že „nedýchají“. Naopak u starých staveb se často stává, že po provedení stavebních úprav snižujících jejich energetickou náročnost (zateplení, výměna oken atd.) se z původně dobře větrající stavby stane stavba absolutně nevětrající. V takové stavbě se poté udržuje vlhkost, plísně a stává se doslova rájem bakterií a roztočů. Jak tomu předejít?

Dobré ventilační jednotky plíseň vyřeší

Je třeba vytvořit takový systém, aby vzduch z objektu mohl dovnitř i ven. K tomu slouží tzv. ventilační jednotky, které jsou rozmístěny po celém objektu. Tím, že jsou rozmístěny po celém objektu, pomáhají v jeho větráním. Ventilační jednotky nevětrají zdaleka pořád. Jsou řízeny centrálním regulátorem, který přesně stanovuje, v jaké fázi ventilační jednotka větrá a v jaké ne. Tím docílíme toho, že se uvnitř stavby pravidelně vyměňuje vzduch, aniž by došlo k tepelným ztrátám znamenající zvýšené náklady na topení.

Kromě zajištění pravidelné ventilace mají ventilační jednotky ještě jednu dobrou vlastnost. Jsou opatřeny prachovými filtry čistící vzduch od bakterií a roztočů. Jsou tedy navýsost hygienické.

Jak si je pořídit?

Ventilační systémy dodává například společnost A-Invent, která je výhradním dodavatelem technologie inVENTer pro Českou republiku. Pokud kontaktujete specialisty společnosti (můžete to udělat například přes formulář na webu), navrhnou vám zdarma celý ventilační systém. To znamená, že přesně určí, které jednotky a centrální regulátor jsou pro vaši stavbu vhodné, určí jejich rozmístění a spočítají cenu. Instalace se obvykle provádí v rámci sítě certifikovaných partnerů z každého kraje, díky čemuž se snižují náklady na ni.

Nejlepší doba pro pořízení

Pojďme si to zrekapitulovat: ventilační systémy snižují náklady na topení a jsou levné na provoz. To už je samo o sobě celkem velké plus. Když k tomu ale navíc vezmeme v potaz možnost, že na některé ventilační jednotky (například na již zmíněný inVENTer) můžeme získat v dotaci v rámci Nové zelené úsporám, činí to jejich nákup ještě neodkladnější.

 

 

 

Fotografie