Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Vybíráme novou podlahu: Dřevo vs laminát

O souboji dvou titánů podlahových krytin, dřevě a laminátu, už toho bylo napsáno mnoho. Snad téměř každý z nás se při výběru nové podlahy zamýšlel nad tím, který materiál zvolit. Jen málo lidí má skutečně jasno v tom, jaká podlaha bude zdobit interiér jejich bytu či domu. Pokud patříte mezi ty nerozhodné, možná právě vám tento článek usnadní výběr.

Co je vlastně laminát?

Laminátových desek je několik druhů. Jedno mají však společné. Jsou vyrobeny z kompozitních materiálů. To znamená, že jsou složeny z několika vrstev jednoho či několika druhů materiálu. Ty jsou k sobě pojeny lisováním při vyšších teplotách za použití pojiva. Materiály použité při výrobě laminátových podlah jsou většinou papír, dřevotříska a pryskyřice. V dnešní době jsou nejvyužívanějším druhem laminátových podlah ty pro střední a vysokou zátěž.

Dřevo jako tradiční materiál

Dřevo naopak není třeba tolik představovat. Je to materiál, který lidstvo používá pro výrobu podlah již po mnoho staletí. Na výrobu dřevěných podlah jsou využívány rozličné druhy dřeva, které se však svými vlastnostmi mohou velmi lišit. Rozdíly jsou patrné především v tvrdosti dřeva. Pro povrchovou úpravu dřevěných podlah se využívá napouštění olejem nebo lakování, které také ovlivňují jeho výsledný vzhled.

Kdo z koho

Není možné říct, který z materiálu je lepší. Každý má své pro a proti a konečný výběr je vždy na individuálních požadavcích zákazníka. Dřevo vyniká svou jedinečností, izolačními vlastnostmi a dlouhověkostí. Laminátové podlahy naproti tomu nabídnou především nenáročnou údržbu, dostupnější ceny a možnost výběru téměř jakékoli barvy a designu.

Ať už jste nakloněni dřevu nebo laminátu, spolehněte se při výběru především na radu odborníka. S výběrem vhodné laminátové podlahy v Brně vám pomůžou například ve Floorpark, kde naleznete široký výběr laminátových desek podle vašich představ.

Fotografie