Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Co obnáší úklid obchodních prostor? Kromě podlah se musíte starat i o eskalátory

Provozování komerčních prostor, jako jsou obchodní centra nebo různé firemní pasáže, není žádná legrace. Kromě smluv s pronajímateli, poskytovateli energií či zajištění bezpečnosti se musíte postarat také o úklid. V prvním případě je to nejspíše proto, že chcete, aby prostory vypadaly čistě a působily příjemně. Často tak navíc ušetříte i peníze.

Úklid komerčních prostor zajišťují specializované firmy. Ty jsou vybavené profesionálními čisticími stroji, takže jsou schopné udělat tuto práci rychle a kvalitně. Ušetříte si tak čas i náklady, které byste museli vynaložit na nábor a zapracování vlastního personálu, který by měl úklid jinak na starost.

Součástí je i péče o květiny

Základem úklidu je samozřejmě mytí podlah, po nichž mnohdy přejdou tisíce lidí denně. Na površích může ulpět jednak bláto a voda, kromě toho mohou být problémem fleky nebo třeba mastnota.

Zároveň úklidová firma zajistí čištění oken, výloh a světel, úklid toalet nebo doplňování hygienického vybavení. Pokud jsou komerční prostory vyzdobené květinami, tak se nemusíte starat ani o jejich zalévání, stejně tak vám odpadne neustálá starost s likvidací odpadků.

Ušetříte peníze

Zvláště v obchodních domech je poptávanou službou i čištění eskalátorů nebo pojízdných pásů. V první řadě budou vypadat lépe a moderněji, kromě toho je to důležité i kvůli jejich fungování. Pravidelně čištěné eskalátory jsou méně poruchové, což vám v budoucnu může ušetřit náklady, které byste jinak museli vynaložit na opravy.

Komerční prostory si lze nechat uklízet pravidelně - zvláště úklid toalet a vysypávání odpadu jsou potřeba téměř neustále. Některé úkony, jako již zmíněné čištění eskalátorů, si naopak můžete objednat vždy pouze jednorázově, podle vašich potřeb.

 

 

Fotografie