Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Jaký nábytek zvolit pro dětský pokoj?

Postele

Základním prvkem dětského pokoje jsou postele. Každé dítě musí mít svoji. U jednoho dítěte je to bez problémů a můžete si dovolit i širší postel, pokud vám to prostor dovolí. Ale v případě dvou dětí už dvě postele zabírají hodně místa. Nemluvě o postelích pro tři děti. Proto existují různá chytrá řešení – nejen klasická palanda, ale třeba trojpalanda (pokud máte dostatečně vysoké stropy) nebo palanda s dvojnásobně širokým spodním lůžkem. Výhodné je také spací patro – nahoře se vyspí dvě děti, dole má postel třetí. Případně existují i rohové sestavy a další zajímavé možnosti.

Úložné prostory

Děti mají hodně hraček a pořád od někoho dostávají další. Bez dostatečného množství úložných prostor se tedy pokojíček jen těžko obejde. Řešením může být zakoupení postele s úložným prostorem. Pokud má postel klasické nohy, tak pod ni můžete vložit zásuvky na kolečkách, kam se vejdou hračky, hry, ale třeba i další předměty. Dobrým řešením jsou také vestavěné skříně nebo skříňová sestava, která poskytne dostatečný prostor pro oblečení, osobní věci dětí i pro hry a hračky.

Psací stůl

Další nezbytností v dětském pokoji je psací stůl. Děti školou povinné ho už potřebují, protože tísnit se u kuchyňského stolu, kde není klid, není ideální situací. Máte-li více dětí, můžete zvolit různé propojené stoly, rohové řešení a tak dále. Psací stůl by měl mít úložné prostory, tedy zásuvky, do nichž si dítě odkládá školní potřeby, učebnice i své osobní věci.

Závěsná řešení

Pořád hledáte dodatečný prostor, kam by se mohly odkládat hračky? Nebo děti nemají dostatek prostoru na hraní na zemi, protože nábytku je v pokoji zkrátka už moc? V tom případě existují různá závěsná řešení, tedy sítě. Velmi časté jsou závěsné sítě na hračky – pověsíte je ke stropu a svěsíte dolů, přičemž uvnitř nich jsou jakési poličky. Jedná se tady o šikovné malé poličky umístitelné kamkoliv do prostoru pokoje, do nichž je možné odkládat různé lehčí hračky (například plyšáky).

Domácnosti disponující vysokými stropy mají možnost vyrobit si i síťový systém pro děti – na dřevěnou konstrukci umístěnou ve výšce například až dvou metrů se napne pevná síť, přidají se boky pro větší bezpečnost a k síti se vybuduje například dřevěný či provazový žebřík. Děti tím získají úžasný prostor na hraní, odpočinek nebo jen takový svůj koutek. A plocha pokoje pro jejich hry se ihned zvětší. A nebo takové řešení může sloužit opět pro odkládání hraček.

Přečtěte si také Jak navrhnout vestavěnou skříň nebo Akátové dřevo, jako ideální materiál pro outdoorový nábytek

Fotografie