Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Novým trendem jsou venkovní koberce

Koberce na ven

Půjdete-li si do specializované prodejny koupit koberec, předpokládá se, že ho hodláte umístit do interiéru. Pokud byste ho dali ven, zničil by se. Ulpívala by na něm špína, kterou by nebylo možné zcela vyčistit, ničil by ho déšť a vlhko. Vadil by mu sníh. Zkrátka, interiérový koberec ven nepatří, a to ani na terasu ani na balkon. Pokud ale máte právě terasu nebo balkon, je pro vás skvělou možností pořídit si speciální venkovní koberec, který je přímo navržen pro použití venku.

Jiné materiály

Venkovní koberce jsou obvykle vyrobeny z materiálů, které jsou odolné proti povětrnostním vlivům, zejména proti slunečnímu záření, dešti a sněhu. Neničí se jimi, nešisují, neplesniví. A to díky tomu, že se vyrábí z polypropylenu, polyesteru, PVC nebo bambusových vláken. Jsou proto i mnohem odolnější a vůbec nevadí, pokud po nich budete chodit v botách.

Snadná údržba

Nedovedete si představit, jak se čistí venkovní koberec? Kupodivu velmi snadno. Má totiž úplně jinou strukturu než ten interiérový. Žádné vysoké, heboučké vlasy na něm nečekejte. Venkovní koberce jsou navrženy tak, aby se snadno čistily a byly odolné proti vlhkosti. Některé venkovní koberce mají hladkou povrchovou vrstvu, zatímco jiné mají drsnější texturu, která pomáhá zabránit sklouznutí. Obvykle je stačí zamést, pak třeba přesát vysavačem. A čas od času je hodíte do pračky nebo do čistírny.

Barvy, tvary, velikosti

Venkovní koberce jsou často vyráběné v jasných a živých barvách, aby přinesly do venkovního prostoru příjemnou atmosféru a oživily to tam. Barvy jsou obvykle speciální a tedy odolné proti UV záření, takže se minimalizuje jejich vyblednutí.

Stejně tak se venkovní koberce vyrábějí v různých velikostech a tvarech, aby se daly přizpůsobit různým prostorám a použitím. Můžete si tedy vybrat přesně takový, který vám na vaši terasu či balkon bude sedět typově, barevně či velikostně. Úplně se nedoporučuje zmenšovat a řezat je, ale s trochou šikovnosti to samozřejmě lze.

Venku jako doma

Nevěřili byste, jak se venkovní posezení dokáže proměnit, pokud si pod nohy položíte obyčejný kousek koberce. Hned máte jiný pocit, cítíte se příjemněji, prostor působí více hřejivě a přívětivě. Je vám prostě jako doma. Skvělé je, že koberec i trochu hřeje, takže zvlášť večer je příjemné chodit po něm – a můžete klidně i naboso, protože nohy už vás studit nebudou. Všichni členové vaší domácnosti si ho rázem oblíbí, včetně vašich zvířecích mazlíčků.

Přečtěte si také Koberce hlásí svůj návrat. Znáte jejich výhody? nebo Akátové dřevo jako ideální materiál pro outdoorový nábytek.

Fotografie