Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Připojištění k pojištění nemovitosti

Pojištění je základ

Nikdo vás nemůže donutit pojisti si svou nemovitost nebo pojistit si domácnost (a pozor, jedná se o dvě zcela rozdílné pojistky). Je to jen vaše volba a vy jdete do rizika, že v případě vykradení, požáru, živelní katastrofy nebo jiné pohromy nedostanete od nikoho ani korunu a navíc přijdete o střechu nad hlavou. Proto se všem majitelům nemovitostí doporučuje mít je dobře pojištěné, a to na aktuální cenu nemovitosti a proti všem možným rizikům, která mohou reálně hrozit.

Co se týká pojištění domácnosti, to pokrývá škody na veškerém vnitřním vybavení a na předmětech, které nejsou trvale spojeny se stavbou. Takže když vás vytopí sousedi, navštíví vás zloděj nebo děti nedopatřením rozbijí nějaký přístroj, může se i tato pojistka hodit.

Možnosti připojištění

Ze statistik pojišťoven plyne, že většina lidí o takových rizicích ví a snaží se je eliminovat právě pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti. Nicméně, tím obvykle řada majitelů či obyvatelů dané nemovitosti končí. Sjednají si běžné pojištění a o víc se nestarají. Což je možná škoda, protože řada pojišťoven nabízí různé typy připojištění, které mohou v případě nehody či závady krýt další škody. A to, co pokrývají, není obsaženo v běžné pojistce.

Nevýhodou připojištění je, že si za něj budete muset připlatit, což se většině z nás příliš nezamlouvá. A může se stát, že toto připojištění ani nikdy naplno nevyužijete, protože dané nebezpečí se ve vašem případě nepromění ve skutečnost. Ale člověk nikdy neví, co se může stát. A proto je dobré zvážit, co ještě si můžete připojistit, abyste mohli v noci klidně spát a ani na dovolené jste nemuseli mít strach, že po návratu váš dům bude vypadat jako po výbuchu. A pojišťovna vám třeba nic nedá.

Co lze připojistit?

Nabídka typů připojištění se liší podle toho, u jaké pojišťovny si je sjednáte. Platí přitom, že připojištění si můžete sjednat pouze u své pojišťovny a ne u jiné. A co je nejčastěji v nabídce?

Můžete mít připojištěnou prodlouženou záruku vztahující se na technickou poruchu určitého zařízení. Pojišťovna je pak ochotná nejen zaplatit nové díly na nové zařízení, ale leckdy uhradí i koupi zcela nového zařízení.

Připojistit si dále můžete svou odpovědnost. Často se tomuto typu přezdívá „pojistka na blbost“ a tuto pojistku si můžete sjednat právě k pojištění nemovitosti nebo domácnosti. Pokud vaší vinou vzniknou škody na majetku jiných osob, pojišťovna uhradí veškeré náklady.

Oblíbená je také rozšířená asistence. Ve své pojistce možná máte už sjednanou běžnou asistenční službu (a rozhodně nemusí jít jen o asistenci u povinného ručení nebo havarijního pojištění). Ale můžete se připojistit ještě víc a využívat asistenci naplno a kdykoliv to budete potřebovat. Zajistí vám pomoc od odborníků při havárii v domácnosti, proplatí příjezd zámečníka, vztahuje se na poruchy spotřebičů a často pokrývá také poruchy zdrojů tepla.

Přečtěte si také Jaký nábytek zvolit pro dětský pokoj? nebo Akátové dřevo, jako ideální materiál pro outdoorový nábytek

Fotografie