Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

FLOORPARK s.r.o. -  dřevěné podlahy ve všech dekorech – od přírodního dubu až po nátěry imitující vzácné dřeviny.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyně na míru.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Horizontální žaluzie Praha - široká nabídka, montáž i sevis v Praze a okolí.

Komíny Plachý - realizace nerezových komínů.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

ATS - montáž tepelných čerpadel.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Jak ochránit kočku před klíšťaty?

Jestliže jste hrdým majitelem kočky, s odcházející zimou Vás zajímá, jak svoji kočku ochránit co nejlépe před klíšťaty. Klíšťata dovedou přenést na zvíře i na člověka nebezpečná onemocnění. Je možné nechat svého mazlíčka naočkovat proti lymské borelióze, to však nemusí pomoci jako antiparazitikum. Proto je vhodné soustředit se už na prevenci.

Na trhu najdeme spoustu možností ochrany před klíšťaty, jedná se o obojky, pipety, spreje i tablety. Všechny jsou vyrobeny na jiném principu fungování, některé působí na přisáté klíště, jiné odpudí klíště již na srsti zvířete. Velmi účinné jsou antiparazitní obojky pro kočky, mají účinnost až 8 měsíců. Jejich účinná látka se uvolní do kůže a ochraňuje povrch těla. Kočky se mohou nakazit kontaktem s jinými zvířaty, je proto dobré, aby byly chráněné stále. Antiparazitních obojků je mnoho druhů, mohou obsahovat velmi silnou směs látek, které působí postupně, ještě před přisátím klíštěte. Může například působit hot foot efektem, díky němuž klíště nevydrží na kůži.

Spot-on preparáty jsou ve formě pipety, jenž aplikujete na kůži kočky, a mají účinnost asi měsíc. Chrání před mnoha druhy parazitů. Obsahují látky, které napadnou nervový systém klíštěte. Roztok je nutné nakapat na místo, které si kočka sama neolízne. Je možné vybrat si přípravek, který bude účinný také na blechy, a další hmyz a parazity.

Pokud si nejste jisti výběrem ochrany před klíšťaty, přijďte se poradit do naší veterinární ambulance. Probereme s Vámi všechny možnosti, jak nechat kočku volně na zahradě, či na dvorku a přitom být v klidu, že bude i nadále zdravá. Pokud jde o aplikaci ochranných látek, můžeme ji s Vámi projít, abyste měli jistotu, že došlo ke správnému použití výrobků. A Vy se pak můžete směle vydat s kočkou přímo cestou od nás na zahradu bez obav.

Fotografie