Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Štěňátko váš domov promění v psí boudu

Připravte se předem

Uvědomte si, že štěně není plyšák. A nezáleží na tom, jestli půjde o malou nebo velkou rasu psa. Je to zvíře. A ve svých dvou měsících má asi tolik rozumu jako miminko. Nicméně je to aktivní miminko, které běhá, kouše, škrábe, skáče a všude močí. Proto byste svůj domov na příchod takového psího miminka měli řádně připravit. Jinak se s jeho stávající podobou můžete nadobro rozloučit.

Ukliďte skříňky a předměty

Jak zabránit štěněti, aby od prvního okamžiku nezačalo likvidovat váš pečlivě budovaný domov? Musíte učinit různá preventivní opatření. Tím prvním by mělo být odstranit z dosahu štěněte vše, co by ho mohlo lákat. A je toho dost. Květiny přesuňte z podlahy na skříňky, knihovnu nebo police zbavte v nejnižším patře všech dekorací, knih i veškerých dalších předmětů. Záclony dlouhé až na zem raději ihned svažte tak, aby nebyly na dosah ostrých štěněcích zoubků. Máte-li na podlaze zvířecí kožešiny, ukliďte je. Zkrátka, do půl metru výšky byste měli mít vše prázdné. Nebude to vypadat hezky, ale brzy pochopíte, jak dobré opatření to je.

Koberce

Krize nastává u koberců. Ty neodklidíte. Ale štěně si ještě neumí říct, že potřebuje vykonat potřebu. I když se budete maximálně snažit a nosit ho co dvě hodiny ven, stejně se občas nějaká loužička objeví. Nebo i něco horšího. S tím zkrátka musíte počítat. Proto buďte připraveni skvrny na koberci ihned čistit. Nejprve je vhodné odsát moč papírovým ubrouskem, poté přečistit místo teplou vodou se saponátem. U exkrementů totéž. Budete-li mít po ruce jedlou sodu, také to nebude na škodu, protože ta zlikviduje téměř jakoukoliv skvrnu.

Podložky

Dobré je ale udělat i preventivní opatření. Můžete si pořídit nepropustné podložky, které se používají pro přebalování dětí. Pokud štěně pochopí, že se může beztrestně vymočit na tuto podložku, ušetří vám to mnoho starostí. Podložky můžete rozmístit na různá strategická místa po celém bytě, kde se štěně nejčastěji pohybuje, čímž předejdete tomu, že to zkrátka nestihne. Ale pozor, ne každé štěně je k takovému řešení svolné – některé se rozhodně podložku nosit a trhat a o močení nebude mít zájem.

Hračky

Myslete také na to, že je potřeba připravit pro štěně hračky, jimiž odvedete jeho pozornost, když se rozhodne likvidovat váš domov. Různé látkové uzly, míčky nebo třeba míčky z nichž vypadávají granule, jsou skvělým řešením. Každé štěně si rádo hraje s něčím jiným, a proto vypozorujte, co ho baví – a tím odvádějte jeho pozornost.

Přečtěte si také Jaký nábytek zvolit pro dětský pokoj? nebo Připojištění k pojištění nemovitosti

Fotografie