Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Připravte svůj domov pro novou kočičku

Výbava pro kočku

Teoreticky nemusíte kupovat nic a kočka si svůj pelíšek někde najde sama. Nemá-li hračky, bude si hrát s tím, co ji zaujme. Žrádlo jí můžete klidně dávat na malý talířek, vodu do malé mističky. Písek pro vykonávání potřeby nasypat do větší misky.

Ale pokud chcete kočce vytvořit domov a mít určité předměty vyhrazené jen pro ni, bude to pro vás lepší – kočka totiž brzy pozná, co je její. A než aby si hrála s vašimi záclonami, škrábala pohovku a tak dále, je výhodnější pořídit přímo výbavu určenou kočkám.

Co kočka potřebuje?

Podívejme se tedy, jaká je základní výbava pro kočku a co byste určitě měli mít:

  • Dvě misky – jedna na vodu, druhá na žrádlo.
  • Pelíšek – kočka by měla pochopit, že existuje místo, kde bude moci bezpečně a nerušeně spát.
  • Škrábadlo – kočky si potřebují obrušovat drápky, takže škrábou – a škrábou hodně a často a cokoliv jim k tomu přijde vhodné. Speciální škrábadlo pro kočky zajistí, že kočka se bude věnovat především jemu.
  • Hračky – kočky jsou hravé, proto potřebují něco, s čím se zabaví, zvlášť zůstanou-li doma samy. Hraček pro kočky se prodává spousty, případně kočka vezme za vděk klubíčkem a dalšími zajímavými předměty vhodnými k okusování, kutálení či které lehce cinkají.
  • Záchod – domácí kočka potřebuje kočičí záchod. Kočky jsou velmi čistotné, proto rychle pochopí, kam se chodí vykonávat potřeba. Je ale nutné dávat do záchodu něco, čím bude kočka moci své výkaly a moč zahrabat. Prodávají se speciální náplně do kočičích záchodů, případně zpočátku využijete i obyčejný písek.
  • Žrádlo – typ krmení pro kočku záleží na vašem rozhodnutí, vaší peněžence, chutích kočky, věku kočky nebo jejích dietních omezeních. Ať už ji krmíte čímkoliv, měli byste jí dát neustále k dispozici kočičí granule, aby si v případě hladu mohla dopřát jídlo.
  • Přepravka – poslední nutnou výbavou je přepravka na kočku. Využijete ji při přívozu kočky, při cestách na veterinu, na nutné krátkodobé zavření kočky a tak dále. Někdy kočky v přepravce i spí namísto pelíšku.

Přizpůsobte domácnost

Pořizujete si kotě? Pokud máte koženou sedací soupravu, rovnou se s ní rozlučte. Vaše krásné dlouhé závěsy a záclony sahající až na zem budou také rychle minulostí. Pokud jste zvyklí hodně větrat, ale kočka nemá mít přístup ven, budete muset zapřemýšlet nad sítěmi do oken.

Váš život se s příchodem kočky výrazně změní. Vánoční stromeček se stane zajímavým šplhacím zpestřením. Zbytky na talířích budou velkým lákadlem. Budete si muset zvyknout na pach z kočičího záchodu nebo čistit a čistit a čistit. S kočkou to není zpočátku snadné – ale pak bude vaším nejmilejším parťákem.

Přečtěte si také Jak ochránit kočku před klíšťaty? nebo Snižte tepelné ztráty. A navíc s dotací

Fotografie