Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

FLOORPARK s.r.o. -  dřevěné podlahy ve všech dekorech – od přírodního dubu až po nátěry imitující vzácné dřeviny.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Komíny Plachý - realizace nerezových komínů.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

ATS - montáž tepelných čerpadel.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

I koberec potřebuje jednou za čas vyčistit

Vysávání je základ

Koberec musíte vysávat, takže musíte mít vysavač. Pokud máte větší domácnost a větší plochu koberců, vyplatí se pořídit si silnější a výkonnější vysavač, který dokáže odstranit veškeré nečistoty. Takže investovat do dražšího stroje není rozhodně chyba. Frekvence vysávání pak už záleží na každé konkrétní domácnosti – pokud jste čistotní, stačí vám vysávat třeba jednou týdně. Máte-li malé děti, můžete klidně vysávat denně a stejně koberec nedokážete udržet v čistotě. O domácích mazlíčcích a jejich pravidelném línání nemluvě.

Odstraňování skvrn včas

Můžete být sebeopatrnější, ale stejně se to občas stane. Něco vylijete, upustíte, vběhne vám domů pes s neočištěnými tlapkami. Nebo se pes rovnou pozvrací. Koberec tím nesmírně trpí. A pokud na něm skvrnu necháte zaschnout, bude se vám odstraňovat mnohem hůř. Takže je potřeba očistit místo okamžitě. První pomocí bývá teplá voda s prostředkem na nádobí. Odolnější skvrny pomůže zlikvidovat jedlá soda nebo směs z ní připravená. Někdo používá i citron. A pak jsou tu samozřejmě chemické prostředky pomáhající odstraňovat urputné skvrny z koberců.

Parní vysavač

Děsí vás představa roztočů a dalších mikroorganismů žijících ve vašem koberci a zároveň se díváte na své děti, jak se po koberci povalují a hrají si na něm? V tom případě byste kromě běžného vysavače měli sáhnout po parním vysavači. Vysávání s pomocí horké páry je mnohem efektivnější a zlikviduje nečistoty, které běžný vysavač v koberci zanechává. Práce s ním je snadná a rychle se stane vaším oblíbeným pomocníkem při úklidu. Nevýhodou je, že koberec pak musíte nechat vyschnout (i když samozřejmě není promáčený skrz naskrz). A parním vysavačem se většinou nevysává pravidelně, ale spíš jednou za čas – jako doplněk běžného vysávání.

Profesionální čištění

Až po několika letech odsunete skříň nebo jiný kus nábytku, který tam dlouho nehnutě stál, budete nejspíš v šoku, až uvidíte koberec pod ním. Bude jako nový – a oproti zbytku koberce, který běžně používáte, bude přímo zářit. To už je váš koberec vážně v tak děsném stavu? Možná ano, možná nastal čas na výměnu. Ale než do ní investujete, můžete zkusit ještě jedno řešení, jak koberci navrátit jeho původní lesk a krásu. Pozvěte si profesionály nebo si půjčte profesionální stroj na čištění koberců. Takový typ vysavače totiž z koberce dostane skutečně všechnu špínu. Obvykle to znamená velké promáčení koberce, ale výsledek většinou stojí za to.

Přečtěte si také Novým trendem jsou venkovní koberce nebo Koberce hlásí svůj návrat. Znáte jejich výhody?

Fotografie