Články & návody

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - kuchyně na míru Brno a okolí.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

INVIDA - nábytek na míru Praha, České Budějovice a okolí.

Tipy pro lépe zařízenou pracovnu

Židle a stůl

Pravděpodobně už nějakou židli a pracovní stůl máte. Ale je to skutečně to pravé, co potřebujete? Když prosedíte celé hodiny, možná vstáváte celí rozlámaní. Stůl je plný stohů papírů a všechno vám z něj už padá. A práce se tak občas stává peklem na zemi.

Myslet byste měli především na své zdraví. Takže základem by měla být ne „nějaká“ židle, ale v ideálním případě zdravotní kancelářská židle, která bude ergonomická, donutí vás sedět rovně a nekřivit se a bude navíc pohodlná. Není nejlevnější, ale investice se vám vrátí v podobě lepšího stavu vaší páteře.

Co se týká pracovního stolu, je možná lepší pořídit si větší stůl. Řadě lidí vyhovuje rohový, který poskytuje mnohem víc prostoru jak na desce, tak i větší úložné prostory. Nebo se vyrábějí pracovní stoly s nadstavbovými policemi, které vám vyřeší úložné prostory – a vše budete mít na dosah ruky, srovnané a přehledné.

Květiny

Dekorace do pracovny nepatří. Akorát vás zbytečně rozptylují. Ale přesto by pracovna měla být místem, kde se budete cítit dobře. Pomoci vám mohou květiny. Nejen proto, že se při pohledu na ně podvědomě usmějete a budete mít lepší pocit propojení s přírodou, ale zejména proto, že květiny produkují kyslík. Cítíte se při práci unavení? Možná máte v pracovně zkrátka málo kyslíku. A pokud vás otevřené okno kvůli ruchu z ulice ruší, může vám právě zeleň pomoci k lepšímu soustředění. Pokud navíc zvolíte stylové květináče v pozitivních barvách, může vám to zvednout náladu.

Přespříliš kabelů

V práci vás může rušit i takový detail jako přílišné množství kabelů. Kabel od monitoru, kabel od klávesnice, kabel od myši, kabel od tiskárny, kabel od nabíječky mobilu... Máte jich na stole i pod ním tolik, že se v nich už zamotáváte a překáží vám. I na to ale existuje efektivní řešení – takzvané kabelovodiče. Díky nim kabely zkrotíte, srovnáte a už vám nebudou nikde vadit. A hodí se nejen do pracovny, ale využijete je třeba i u své televize, jejíž příslušenství kabely doslova přetéká.

Tlumení hluku

Vadí vám hluk od dětí, sousedů i z ulice? I tady existují různé možnosti, jak ho ztlumit. Na zem položte koberce, svou pracovnu od zbytku místnosti oddělte přepážkou. Případně si kupte akustické panely, které dáte na strop či stěny, čímž si vytvoříte naprosto tichou místnost.

Pokud vám naopak naprosté ticho nevyhovuje, můžete si k práci pouštět hudbu. Řadu lidí hudba motivuje. Reproduktory počítače ale neposkytují obvykle takovou kvalitu, takže zkuste například kvalitní Bluetooth reproduktor nebo výkonné rádio.

Přečtěte si také Jaký nábytek zvolit pro dětský pokoj? nebo Štěňátko váš domov promění v psí boudu.

Fotografie