Články & návody

Firmy pro Vás

FLOORPARK s.r.o. -  dřevěné podlahy ve všech dekorech – od přírodního dubu až po nátěry imitující vzácné dřeviny.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková posuvná okna Havířov a okolí.

Zámkař Jan Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

Dokurzu.cz - Rekvalifikační kurzy a školení Brno.

Technický a stavební dozor pro všechny typy a velikosti staveb.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyně na míru.

Karissa Corp SE - sádrokartonářské práce Brno a okolí.

NS Nábytek - vestavěné skříně na míru.

STK NOVÁ - STK bez objednání Olomouc.

Komíny Plachý - realizace nerezových komínů.

Otevreniauta.cz - nouzové otevírání aut v Brně.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečení domu Brno systémem Jablotron.

ATS - montáž tepelných čerpadel.

 

Tipy pro každý domov

Vybíráme novou podlahu: Dřevo vs laminát

30. 3. 2019

O souboji dvou titánů podlahových krytin, dřevě a laminátu, už toho bylo napsáno mnoho. Snad téměř každý z nás se při výběru nové podlahy zamýšlel nad tím, který materiál zvolit. Jen málo lidí má skutečně jasno v tom, jaká podlaha bude zdobit interiér jejich bytu či domu. Pokud patříte mezi ty nerozhodné, možná právě vám tento článek usnadní výběr.

Útočiště pro tělo i duši

29. 11. 2018

Koupelna je klíčovým místem našeho každodenního života. Zde se ráno otvíráme každému novému dni, zde jej také uzavíráme. Už dávno to není zastrčený tmavý kamrlík, určený jen pro vykonání běžné hygieny. Koupelnový prostor se stal místem vrcholné intimity, ve kterém je člověk denně na několik chvil sám sebou, zcela osamocený, bez obecenstva, bez příkras a rekvizit, odhalený a zranitelný. 

Nadbytek železa ve vodě může způsobovat problémy

30. 10. 2018

Skutečnost, že máte ve vodě nadlimitní množství železa, nemusíte nutně poznat zrakem. Přitom jeho nadbytek způsobuje nemalé problémy nejen v domácnostech, kde zanáší vodovodní potrubí v podobě pevných usazenin a brání tak přívodu vody do praček a myček. S tímto problémem se potýkají spíše vlastníci vrtaných studen než uživatelé městského vodovodu. 

Akátové dřevo, jako ideální materiál pro outdoorový nábytek

18. 8. 2018

Věci vystavené rozmarům počasí, degradačním procesům i drobným škůdcům musí být velmi odolné. Akátové dřevo, díky svým vlastnostem – vysoká tvrdost i houževnatost, dlouhá životnost – dokáže vzdorovat dešti i větru, hnilobě, dřevokaznému hmyzu i mechanickému poškození. Akát je tak jedním z nejvhodnějších kandidátů (co se dřeva týče) při výběru materiálu pro venkovní nábytek.

Jak zvětšit interiér Vašeho domova správným výběrem dveří

4. 6. 2018

Při zařizování nového bydlení se dostanete i k výběru vhodných interiérových dveří. Pokud máte k dispozici menší pokoje, či místnosti k uskladnění, zvažte jejich vybavení posuvnými dveřmi. Zaberou mnohem méně místa, než dveře otvírané do prostoru a nemusíte podle nich postavit nábytek, či pověsit poličky. Lehce je odsunete na bok, do kovového pouzdra. 

Jak si dobře vybrat klimatizaci

30. 5. 2018

Máte v bytě nebo kanceláři nesnesitelné teplo? Chcete si doma odpočinout při příjemné teplotě a nebojovat s únavným vedrem? Větrání bytu už nepomáhá?

Dlažby a obklady, které vládnou koupelnovým trendům

30. 10. 2017

Pustili jste se do úprav koupelny? Při vybavování nové koupelny byste se měli nejdříve zaměřit na výběr dlažeb a obkladů. Nezáleží však pouze na jejich barvě a vzoru, důležitý je také formát, materiál a jeho vlastnosti.

Chcete zlepšit svůj spánek? Pořiďte si kvalitní matraci

5. 6. 2017

Kvalitu spánku ovlivňuje celá řada různých faktorů. Podstatný vliv má na náš spánek především postel. Nejde však až tak o postel samotnou, ale především o rošt a matraci. Na trhu se dnes vyskytuje celá řada výrobců, kteří nabízejí matrace z nejrůznějších materiálů. Jak ale vybrat tu, která bude splňovat veškeré naše požadavky?

Potýkáte se ve vašem domě se vzlínající vlhkostí? Zbavte se jí rychle a účinně

23. 2. 2017

S vlhkostí a jejími nepříjemnými projevy se potýká mnoho staveb, zejména pak těch starších. Nadměrnou vlhkost uvnitř objektu bychom měli vždy co nejrychleji vyřešit, a to nejen z důvodu, že její přítomnost ohrožuje životnost a hodnotu celé stavby, ale také z důvodu zdravotního. Pobyt v domě, ve kterém se vyskytuje vlhkost a plíseň, je zdraví škodlivý, zejména pak pro malé děti, alergiky a astmatiky.

Jakými způsoby lze založit nový trávník?

25. 1. 2017

Při realizaci jakékoliv zahrady hraje jednu z nejdůležitějších rolí založení nového trávníku, jehož vzhled následně ovlivňuje celou zahradu. Aby trávník naplňoval vaše představy, musíte o něj správně pečovat, a to už od samého začátku. 

Nákup nového ložního povlečení? Nejdůležitější je výběr správného materiálu

18. 11. 2016

Povlečení na postel je nejdůležitějším prvkem bytového textilu v každé domácnosti, a to zejména proto, že jej využíváme každý den a přicházíme s ním do přímého styku. Aby nám povlečení vyhovovalo, mělo by být nejen příjemné a uklidňující na pohled, ale také na dotek. 

Jak bydlet ve svém podstatně levněji? Postavte si dům svépomocí!

5. 10. 2016

Rádi byste měli vlastní rodinný dům, ale nemůžete si dovolit „stavět na klíč“? Ceny katalogových domů nejsou nejnižší, ale stavbou svépomocí ušetříte podstatnou část nákladů. V posledních letech se do realizace bydlení tímto způsobem pouští tisíce rodin ročně a celkový počet se meziročně zvyšuje o desítky procent.

Větráním za příjemnější bydlení

25. 9. 2016

Ne každá stavba je projektována zrovna šťastně.  Některé stavby jsou sice na první pohled pěkné, ale po čase zjistíte, že „nedýchají“. Naopak u starých staveb se často stává, že po provedení stavebních úprav snižujících jejich energetickou náročnost (zateplení, výměna oken atd.) se z původně dobře větrající stavby stane stavba absolutně nevětrající. V takové stavbě se poté udržuje vlhkost, plísně a stává se doslova rájem bakterií a roztočů. Jak tomu předejít?

Co obnáší úklid obchodních prostor? Kromě podlah se musíte starat i o eskalátory

14. 9. 2016

Provozování komerčních prostor, jako jsou obchodní centra nebo různé firemní pasáže, není žádná legrace. Kromě smluv s pronajímateli, poskytovateli energií či zajištění bezpečnosti se musíte postarat také o úklid. V prvním případě je to nejspíše proto, že chcete, aby prostory vypadaly čistě a působily příjemně. Často tak navíc ušetříte i peníze.

Na zahradní párty nemusí být pozdě ani po konci prázdnin!

5. 9. 2016

Myslíte si, že na zahradní oslavy a párty už je po skončení prázdnin pozdě? Omyl! I když se počasí už bude ochlazovat, tak ochlazení nebude tak výrazné, abyste museli být jen doma. I v průběhu celého září a možná i v říjnu bude ještě dostatek teplých a slunečných dnů, při kterých můžete zahradní oslavu uspořádat. Jen potřebujete správné vybavení.

Jak funguje majetkové pojištění a proč je vhodné ho mít?

30. 8. 2016

Pojištění majetku funguje jako komplexní ochrana. Jestliže vlastníte byt nebo rodinný dům a stále ještě jste bez řádného pojištění, je na čase jednat a pojistku si vyřídit. Proč je to důležité a v jakých situacích se vám bude hodit?